חברות תעופה ללונדון: איפה ואיך כדאי לטוס לבירה הבריטית?

איפה כדאי לנחות בלונדון? המדריך המלא

בלונדון קיימים חמישה שדות תעופה, אבל רק שלושה מהם נחשבים מרכזיים. השאלה איפה כדאי לנחות תלויה בגורמים שונים כמו כלי תחבורה הקיימים בסמיכות לשדה התעופה, בתי מלון, מחירים.

שדה התעופה הית’רו (Heathrow) הוא הגדול והמרכזי שבשדות התעופה בלונדון. תעבורת הנוסעים בו היא אחת מן הגדולות בעולם ועוברים בו מדי שנה כ70,000,000 אנשים. יש בו חמישה טרמינלים שממריאות ממנו טיסות לרבים מהיעדים בעולם. המיקום שלו הוא הקרוב ביותר למרכז לונדון, 32 ק”מ מערבית בלבד.

הדרך המהירה ביותר להגיע משדה התעופה למרכז לונדון היא באמצעות רכבת. התחנה הקרובה ביותר למרכז העיר היא תחנת Paddington, זמן הנסיעה הוא 15-20 דק’. המחיר למבוגר הוא 21 פאונד ו10.5 לילד. אופציה זולה יותר אך איטית יותר היא הרכבת התחתית. בנמל התעופה יש שלוש תחנות רכבת תחתית, המובילות לאזורים שונים. מחירה של נסיעה לאזור אחד הוא עד 5.5 פאונד. באמצעות כרטיס האויסטר (כרטיס נטען מגנטי, ניתן לקנייה בתחנת הרכבת) אפשר לזכות להנחות נוספות. הדרך הנוספת היא באמצעות אוטובוסים (המחיר הוא 9 פאונד וזמן הנסיעה הוא עד שעה) או מוניות (מונה המוצג ברכב).

שדה התעופה השני המרכזי בלונדון הוא גטוויק Gatwick)). הוא מרוחק ממרכז לונדון כ45 ק”מ. גם כאן רכבת היא הדרך המהירה ביותר להגיע מנמל התעופה למרכז לונדון. Gatwick Express תיקח אתכם למרכז לונדון. זמן ההגעה- בערך חצי שעה. המחיר למבוגר הוא 19.90 פאונד למבוגר ו9.95 פאונד לילד. אם בחרתם בנסיעה באוטובוס אז חברת National Express יוצאת מתחנת ויקטוריה 24 שעות ביממה. זמן הנסיעה הוא בין שעה לשעה וחצי. המחיר הוא 8 פאונד בלבד. ניתן גם כמובן לקחת מונית (רצוי מחברה מוכרת), רצוי לברר את מחיר הנסיעה לפני שעולים על המונית.

שדה התעופה השלישי הוא סטנסד Stansted)). ממוקם 48 ק”מ מצפון מזרח לונדון. ברכבת Stansted Express הנסיעה תארך לכם 45 דק’ בערך. גם כאן זוהי הדרך המהירה ביותר. המחיר לכרטיס במערכת תיירים היא 12 פאונד בלבד. אם חשקה נפשכם באוטובוס National Express מציעה לכם שני קווים משדה התעופה למרכז העיר. הראשון (( A6מגיע לתחנת ויקטוריה, הוא יוצא בכל רבע שעה, 24 שעות ביממה. הנסיעה נמשכת שעה וחצי ועלותה 10 פאונד. הקו השני ((A9 פועל בכל חצי שעה, 24 שעות ביממה ומגיע לLiverpool Street station. זמן הנסיעה הוא 50 דק’ ועלותה 8 פאונד. מוניות תמצאו מחוץ לשדה התעופה ועלותן 70-80 פאונד.

המלצה חמה שלנו היא להזמין את הסעות דרך המלך בלונדון לקחת אתכם משדה התעופה למלון (וחזרה). נהגים נוחים, דוברי עברית ועם המון המלצות. תהנו.