חברות תעופה ללונדון: איפה ואיך כדאי לטוס לבירה הבריטית?

חברות תעופה ללונדון

החלטתם לטוס ללונדון וחשובה לכם שהטיסה תהיה נעימה ומפנקת (אתם לא ילדים בני 18 שבשביל כמה דולרים מוכנים להיטלטל במטוס חד מנועי עם פרופלור).

באיזה מחלקה כדאי לטוס?

החברות המוכרות ביותר שמפעילות טיסות סדירות בתדירות גבוהה ללונדון הן בריטיש איירווייס ואל-על. נשווה ביניהן על ‘קצה המזלג’.

בריטיש אירווייס היא אחת מחברות התעופה הגדולות באירופה המפעילה כעשרים טיסות שבועיות בקו תל-אביב – לונדון. מדובר בחברה ותיקה המפעילה מטוסים מצוינים (ומושבים נוחים!) וידועה בשירות האדיב שהיא מעניקה לנוסעים. שתי נקודות חולשה הם מערכת בידור חלשה יחסית במהלך הטיסה. בנוסף, האוכל של חברה נחשב בדרך כלל ללא יותר מ”סביר”. מצד שני בטיסה לא כל כך ארוכה זה לא חסרון משמעותי מדי.

אל-על היא כמובן מותג ישראלי ידוע, המפעילה טיסות רבות בקו תל-אביב – לונדון. המטוסים נחשבים לבטוחים מבחינה טכנית. היתרון הכי מרכזי שלה ידוע והוא קשור לאנשי הצוות והביטחון שלה, שנחשבים למיומנים בעולם. בשנים האחרונות אל על השתדרגה במערכות בידור חדשות וגם הארוחות בה נחשבות לטעימות יחסית. החסרונות שלה בשנים האחרונות (שהיו קשורים בחיכוכים בין הטייסים להנהלת החברה) היו קשורים לעמידה בעייתית (בלשון המעטה) בלוחות זמנים של טיסות. אבל בכל הנוגע לטיסות ללונדון, קו זה נחשב לקו הדגל של החברה (ובפרט לטיסות שנוחתות בהית’רו). בדרך כלל יש צוות נוסף מעבר לצוות הרגיל על מנת לשרת את הלקוחות. אל-על גם מפעילה אטרקציות מיוחדות לעתים על קו זה (ארוחות שף מפתיעות וכו’). לעתים בטיסות הנוחתות בלוטון ממריאים מטוסים יחסית קטנים וישנן תלונות על מקומות ישיבה צפופים.

איזו מחלקה לבחור?

ומה לגבי הבדלים בין מחלקות הנוסעים השונות? במחלקת העסקים של אל-על יפנקו אתכם באפשרות לכבוּדה רבה יותר וצ’ק אין מהיר יותר מאשר נוסעי מחלקות רגילות. על הדרך תוכלו ליהנות בטיפול ספה בטרקלין “המלך דוד” שבנתב”ג. בטיסה עצמה תזכו למושבים מתקפלים אם תרצו לנמנם ותפריט עשיר ומגוון יותר. בבריטיש אירווייס תזכו לתנאים דומים למדי כמו באל-על שכוללים צ’ק אין מהיר, כיסאות מתקפלים למצבים שונים ושהות בטרקלין יוקרתי קודם לטיסה.

החיסרון בקווי התעופה של החברות המוכרות הוא כמובן המחיר. כשמדובר בטיסה של מספר שעות, רבים מאיתנו יהיו מוכנים להתפשר על איכות האוכל והשירות בתמורה לחסכון של עשרות ואולי מאות דולרים. המחיר בשתי החברות הוא יחסית גבוה, אבל אם איכות הזמן בטיסה חשובה לכם זה בהחלט יעשה את ההבדל.

ראו גם הבדל בין סוגי הטיסות ללונדון