קורונה בלונדון – איך המוטציה החדשה משפיעה על הטיסות שלנו?

איך המוטציה משפיעה על קורונה בלונדון?

השאלה הראשונה שעולה לגבי קורונה בלונדון היא מה המשמעות של המוטציה החדשה. אחת הסיבות לסגר החדש ולשינוי המדיניות היא המוטציה החדשה שהתגלתה בבריטניה. ההערכות היו שהמוטציה החדשה עלולה להיות מדבקת יותר בכ-70 אחוז. התקשורת שדיווחה על הנושא הסירה את ההסתייגויות ודיווחה על כך כעובדה. עם זאת, מדענים אומרים שמוקדם מדי לקשור באופן ודאי בין המוטציה החדשה לבין יכולות הדבקה חדשות של הנגיף, ומצביעים על העובדה שנכון לעכשיו יש רק ממצא אחד – שיעור הדבקה גבוה בדרום-אנגליה, שבחלק גדול מהמקרים מתברר כמוטציה החדשה. המסקנה העיקרית הייתה מוקדם מדי להסיק משהו לגבי החשיבות של ההתפתחות הזו בנוגע להדבקה. המוטציה הזו התגלתה אגב גם בדנמרק, גם בדרום אפריקה וגם באוסטרליה.

מתי נוכל לטוס שוב?

לפי כל הדיווחים המוטציה הזו התפשטה בדרום מערב אנגליה, כאשר הסגר עליו הוכרז כולל גם את לונדון. האם נוכל להזמין טיסה ללונדון בעתיד הנראה לעין? כאשר מדברים על קורונה בלונדון צריך לקחת בחשבון את קצב התפשטות המחלה בכל המדינה, וכרגע נראה שהמדיניות היא שוב סגירה של הגבולות בכל רחבי אירופה עד אשר החיסון יכנס לפעולה. ישראל אגב, נמנעה בינתיים מלהכריז על השעיית הטיסות מבריטניה, אבל החליטה שכל השבים מהממלכה יחויבו להיכנס למלוניות בידוד ל-14 יום או ל-10 ימים אם יעברו שתי בדיקות קורונה שליליות.

יש לשים לב לכך שהיווצרות מוטציות של נגיפים במהלך התפשטותם היא אירוע המתרחש כדבר שבשגרה, ומדענים גילו עד כה כבר מוטציות רבות של הנגיף מאז תחילת השנה. עם זאת, לרבים מהשינויים שמביאים להיווצרות המוטציות הללו אין שום השפעה על מידת הקלוּת שבה מתפשט הנגיף או על חומרת התסמינים. ראש ממשלת בריטניה ג'ונסון אמר אמש כי אין ראיות לכך שהזן החדש שהתגלה בארצו גורם מחלה קשה יותר או עמיד בפני החיסונים שפותחו נגד הזנים המוכרים של הקורונה.

בריטניה לא שונה משמעותית משאר מדינות אירופה בהקשר של הקורונה וגם המוטציה שהגלתה שם לא אומרת שבריטניה תזכה ל"יחס מיוחד" בהשוואה למדינות האיחוד האירופי. נראה שבריטניה תתיישר עם המדינות הללו בכל הקשור לטיפול במגיפה ולשחרור של הגבלות.

Booking.com

קבוצות מומלצות

לונדון - מסלולים המלצות וקופונים

דילים מיוחדים לאתר לונדונר

Booking.com