ATP finals 2017 לצפייה ישירה: פדרר ועוד שבעה

אליפות סוף השנה בטניס שמתקיימת בלונדון מגיעה אל רגעי השיא שלה. גם מי שלא מתעניין יותר מדי בטניס שמע כנראה על שני שחקני הטניס האגדיים של זמננו רוג'ר פדרר ורפאל נדאל. השניים נפגשו 4 פעמים במהלך השנה האחרונה ופדרר ניצח בכולם. זאת בניגוד למאזן המפגשים ביניהם לאורך הקריירה שנוטה לטובת נדאל (23-15). השניים שמסיימים את השנה במקומות 1-2 (נדאל 1, פדרר 2) היו צפויים להיפגש גם בטורניר המסכם של השנה, אבל כבר במשחק הראשון של נדאל בטורניר זה הוא הפסיד ובשל פציעה שהוא גרר לאורך השבועות האחרונים הוא פרש. כעת פדרר נותר כמועמד הבכיר לזכות בתואר.

לאחר שפדרר לשלב חצי הגמר ביחד עם הבולגרי גריגור דימיטרוב, נותרו שני כרטיסים לשלב חצי הגמר עליהם יאבקו ארבעה שחקנים: בבית "פיט סמפראס" יאבקו דויד גופין, הבלגי הצנום עם דומיניק טים על הזכות להעפיל לחצי הגמר. בבית "בוריס בקר" ילחמו כאריות ג'ק סוק (שזכה בכרטיס לטורניר לאחר שניצח באופן סנסציוני בטורניר פריז) ואלכס זברב (שנחשב להבטחה הכי גדולה בטניס העולמי, מדורג 3 בעולם כבר בגיל 20).

מי יזכה בטורניר? כל ההערכות מדברות על כך שפדרר הוא המועמד הבכיר לזכות. עצם המועמדות שלו בגיל 36 לזכייה היא מטורפת. אחרי זכייה בשני טורנירי גרנד סלאם השנה ועוד שלושה טורנירי מאסטרס אף אחד לא מעז להמר כנגד הקשיש השוויצרי. גם כך הוא מוביל במספר הזכיות לאורך השנים בטורניר זה עם שש זכיות. אישית, אני בעד השוויצרי עוד מהימים בהם היה נער צעיר, מחוצ'קן עם קוקו מכוער למדי (יסלחו לי הקוראים והקוראות בעלי רעמת שיער אסופה). השנה הזו עבור אוהדי פדרר היא כמו לקום בבוקר ולגלות שהתעוררת לשנת 2006. נס ששקול לחציית ים סוף במונחים ספורטיביים, רק שבמקום מקל רוג'ר מחזיק מחבט בידו.

לאחר פדרר, המועמד הבכיר לזכות הוא אלכס זברב שזכה בשני מאסטרס השנה (רומא ומונטריאול) ולמרות חוסר יציבות בחודשים האחרונים הוא הפנים החדשים של הטניס, ביום שאחרי פדרר יפרוש. הוא כבר ניצח השנה את פדרר בגמר טורניר מונטריאול עם משחק הגשה אימתני וקורדינאציה נהדרת ביחס לגובהו (1.98 ס"מ). ביום טוב, הוא יכול לנצח כל שחקן. למרות זאת בטורניר הנוכחי, יאבק היום זברב עם ג'ק סוק האמריקני המפתיע על הכרטיס הנוסף לחצי הגמר. לא אתפלא אם סוק ינצח, עצם ההגעה שלו לכאן היא הפתעה והוא עולה למגרש כשכבר הפתיע את עצמו ואת כולם. זברב מוכשר יותר אבל נוטה לפקשש בטורנירים גדולים השנה. על הכרטיס השני יאבקו דויד גופין ודומיניק ת'ים. הבלגי הצנום חווה שנה מדהימה והצליח לנצח את רפאל נדאל במשחק הקודם, על אף שהאחרון היה פצוע. מולו יתמודד דומיניק תי'ם האוסטרי, שהצליח להוכיח את עצמו עד כה רק על מגרשי חימר. אם יצליח להעפיל זו תהיה הפתעה.

היום יערכו שני משחקים:

רוג'ר פדרר-מרין ציליץ': כנ"ל, משחק חסר משמעות. ציליץ' עם הראש בחופשת סוף השנה ופדרר כבר הבטיח העפלה (בערך בשעה 16:00).

אלכס זברב- ג'יימס סוק: התמודדות על כל הקופה. המנצח יעפיל לשלב הבא (בערך בשעה 22:00).

מחר יערכו שני משחקים בבית השני:

דומיניק ת'ים- דויד גופין: התמודדות על כל הקופה. המנצח יעפיל לשלב הבא. הכול נכתב בפסקה הקודמת (בערך בשעה 16:00)

גריגור דימיטרוב- פאבלו קרנו בוסטה: דימיטרוב הבטיח את ההפעלה, משחק חסר משמעות. למרות ששני השחקנים כמובן ישמחו לנצח (בערך בשעה 22:00).

הימור על תוצאות חצאי הגמר:

פדרר ינצח את גופין; דימיטרוב ינצח את זברב

הימור על הגמר: פדרר מנצח את דימיטרוב

חצאי הגמר יערכו בשבת (גם כן בשעות 16:00 ו22:00) והגמר בראשון בערך ב22:00

לינקים  לצפייה ישירה (שתפו בכיף, כמובן שהלינקים יהיו זמינים רק בשעת השידור):

לינק 1

לינק 2

לינק 3

 

 

Booking.com

קבוצות מומלצות

לונדון - מסלולים המלצות וקופונים

דילים מיוחדים לאתר לונדונר

Booking.com